GamingRSS PaginaDeMedia

A fost anunțață lista cu publisherii care vor fi prezenți la Gamescom 2021

Ne apropiem cu pași repezi de Gamescom 2021, unul din cele mai importante evenimente dedicate jocurilor video. Anul acesta, conferința va avea loc exclusiv online, iar lista cu publisherii care vor participa a fost dezvăluită. La fel cum opinează și mulți alții, vorbim despre niște nume solide, care ne pot ridica mari așteptări:

  • 505 Games
  • Activision
  • Aerosoft
  • Assemble Entertainment
  • Astragon Entertainment
  • Bandai Namco Entertainment
  • Bethesda Softworks
  • Electronic Arts
  • GAMEVIL COM2US Europe
  • Headup
  • Indie Arena Booth
  • Koch Media
  • NExT Studios (Tencent Games)
  • Sega Europe
  • Team17
  • Thunderful Games
  • Ubisoft
  • Wargaming
  • Xbox

Gamescom 2021 – Ce se întâmplă cu ceilalți grei ai industriei?

Mulți au remarcat un lucru straniu: din această listă pentru Gamescom 2021 nu fac parte nume precum Nintendo, Sony, Capcom sau Square Enix. Tradiția face ca aceștia să participe frecvent la edițiile evenimentului pentru a anunța proiecte importante de la an la an.

Chiar dacă absența acestor publisheri poate fi puțin dezamăgitoare, lista participanților va fi completată de o selecție impresionantă de developeri și publisheri indie – 80 la număr. Aceștia își vor putea prezenta proiectele prin intermediul platformei Indie Arena Booth Online, integrată în ediția virtuală a Gamescom-ului de anul acesta.

Gamescom 2021 se desfășoară în intervalul 25-27 august, cu o ceremonie de deschidere organizată de către același Geoff Keighley. Personal, sunt foarte interesat de ceea ce ne-ar putea aduce in fața ochilor Bethesda, Xbox și Bandai Namco. Aș putea spune că sunt printre cele mai importante nume din listă, mai ales dacă aștepți cu nerăbdare vești noi despre Elden Ring, despre un posibil reboot pentru Quake sau pentru ceea ce pregătește Bethesda.

Carol Zafiriadi

"Am crescut inconjurat de pop culture, muzica si jocuri video..." Da, cunoastem explicatia pe care o poate oferi cineva care scrie despre gaming si tehnologie. Evident, nici eu nu sunt o exceptie. Cunoscutii ar putea spune ca in scrierile mele se pot regasi convingerile si esteticile care il fac pe Carol sa fie...Uhh...Carol. Scriu cu drag, alaturi de colegii mei, si disec filosofic si estetic jocurile video si smecheriile aduse de tehnologie.

Articole asemanatoare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button