Un val de ura loveste Apple in urma update-ului la iOS 10
Ultimul update iOS 10 a fost in mare parte primit cu aplauze, utilizatorii fiind bucurosi sa incerce noul sistem de operare de la Apple.
Din pacate, spre marea mahnire si suparare profunda a unora dintre „updatati” acestia au descoperit cu stupoare ca unul dintre emojiurile favorite, Gun Emoji, a fost inlocuit… cu un pistol cu apa. Asta in locul revolverului ce avea rol de Gun Emoji in trecut.
Un fel de rasu/plansu, pentru ca nu suntem siguri daca multi dintre acestia troleaza sau vorbesc serios, un emoticon fiind pe putin spus un motiv intemeiat sa te transformi intr-un activist de Twitter pentru a-ti demonstra in mod public dispretul fata de decizia Apple.
Pe de alta parte, noul update aduce sute de noi emoji-uri, printre care atleti de diverse sexe si optiuni pentru familie, in concluzie un pic mai mult flexibilitate. Dar totul a luat-o razna in secunda in care s-a observat absenta emoji-ului. Unele persoane au dus discutia destul de departe, salturile in logica fiind … sa zicem interesante. Voila de priviti si minunati!
With the release of iOS 10 tomorrow, today is the last day we will have a gun emoji 🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫 #only90skidsremember
— Jack Hudak (@Jack53308209) September 13, 2016
Gun emoji on iOS 9
= Gangster
and on iOS 10
= Watergun pew pew !! #iOS10— #Dek60 รอติดมนุษอิ้ง (@ppadsawa1998) September 13, 2016
Gun emoji on iOS 9
= Gangster
and on iOS 10
= Watergun pew pew !! #iOS10— #Dek60 รอติดมนุษอิ้ง (@ppadsawa1998) September 13, 2016
me when I get iOS 10 using the new water gun emoji pic.twitter.com/ohZ84Zg1lv
— victoria🍁 (@spookyvictoria1) September 3, 2016
I actually refuse to update to IOS 10 so Apple can't take away my gun emoji
— ♛Lauren Brennen♛ (@LaurenBrennen) September 13, 2016
😵😵😵😵😵🔫🔫🔫🔫🔫
Just using the gun emoji while I still can. iOS 10 is a safe space.— John E (@jermsguy) September 13, 2016
there's no way I'm getting iOS 10 if the gun emoji isn't there, that's ridiculous.
— sum (@SummerKing_) September 3, 2016
i will NOT conform and get ios 10 no mam! i want to be able to use the gun emoji in peace
— 🎃 h8lee 🎃 (@hhaileeturry) September 13, 2016
I like iOS 10 and this cute little squirt gun emoji that I can threaten all of the inter webs with 🔫🔫🔫🔫🔫
— Selicia (@seliciap) September 13, 2016
The gun emoji is a water gun now lmfao iOS 10 is pretty dope pic.twitter.com/VQuTSn3x9N
— Othmane Chabane (@OttyC3231) August 30, 2016


Mi se pare corect!!!
Nicu Sfirnaciuc
pff RIP Apple LUL
Efect de turma basit. Hatereala ieftina.
Oamenii … Oare ăștia sunt oameni sau au scăpat de la nebuni?
Sunt utilizatori de iPhone , la ce sa te aștepți ?
iOS 10 functioneaza perfect si este mult mai rapid, ca 9. Buut, but, no gun.
Doar LG mai face telefoane de caliatate,restul s-au prostit :))
Si Huawei si HTC restul fac pocnitori sau telefoane care se indoaie in buzunar…
Nici nu am observat:)) si chiar mi se rupe:))
Voi ăștia hateri ,inca mai aveți tonuri polifonice , come se zice la voi in rumena la nokia tuned..
Adevarat
Ce teapa au luat toti fraierii
https://youtu.be/Xph6rwVoNc8